Člen Trenčianskych tuleňov zachránil chlapcovi život.

Chceli sa šmýkať na ľade, no zábavka sa skončila záchranou života. Pod 11-ročným chlapcom sa prelomil ľad. Situáciu dramatizoval najmä fakt, že sa to stalo na Váhu, kde sú nebezpečné spodné prúdy.

Náhodný záchranca Miloš Karell bežal po hrádzi v Trenčíne v čase, keď sa na tenkom ľade hrali deti. Zrazu ale jeden chlapec skončil vo vode. „Uvidel som chlapca, asi 25 metrov od brehu, ako je preborený v ľade,“ uviedol.

Náhodný záchranca neváhal, ľahol si na ľad a začal sa k topiacemu chlapcovi plaziť. Ľad bol tenký a praskal. No keďže je profesionálny vojak a bol aj členom vodnej záchrannej služby, využil svoje znalosti. „Teraz si vlastne uvedomujem, že by som to ťažko niesol, ak by sa mi to nepodarilo,“ vysvetlil Miloš.

Celé to trvalo iba pár minút a aj preto je chlapec v podstate v poriadku. Hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Petra Nevláčilová uviedla, že dieťa hospitalizovali z dôvodu ľahkého podchladenia, je však v klinicky dobrom zdravotnom stave.

„Touto cestou by sme chceli apelovať na občanov, aby nepreceňovali svoje schopnosti. So stúpajúcou teplotou sa topia zamrznuté vodné plochy, v dôsledku čoho vzniká riziko preborenia sa ľadu,“ povedal hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Bolo šťastím že po hrádzi bežal práve Miloš. Ten si až teraz uvedomil, že chlapcovi zrejme zachránil život.

Miloš sme na Teba hrdí !!!

Zdroj: noviny.sk